W bloku operacji "Zaległości" kliknij "Tytuły wykonawcze"; zobaczysz szereg operacji do tworzenia TW w różnych wersjach. Wybierz obowiązującą dzisiaj TW-1(7) - pojawi się okienko jak na poniższym obrazku.
Okienko operacji posiada zakładki (1) odpowiadające poszczególnym częściom TW.
Pola w zakładce "Ogólne" podzielone są na panele używane w różnych rodzajach TW. Zawsze będzie potrzebny panel (2), w którym jest nr, data TW oraz kod Urzędu Skarbowego.
Jest tam też przycisk "Następny nr", który w aktualnie wybranych kartotece i roku szuka największego numeru dokumentu z symbolem "ttw" i generuje następny numer, korzystając z ustawienia "lewy/prawy" w zakładce "ustawienia".
Przełącznikiem (3) wybierz potrzebny rodzaj TW, a komputer podświetli panele, których należy użyć.
Numery obok nazw pól i paneli odpowiadają numerom rubryk w formularzu TW.
Przycisk "Podłóż" (4) podkłada do zakładek A i B dane z aktualnie wybranego konta lub podkłada komplet danych z TW wybranego w rejestrze wcześniej wystawionych TW.
Przycisk "e-TW-1" (5) genereuje eTW w postaci pliku XML, który następnie można podpisać i wysłać.
Przyciski (6) "Zapisz nowy" i "Zapisz poprawiony" uaktywniają się po wygenerowaniu "e-TW-1" (5).
Przycisk "Zapisz nowy" tworzy w rejestrze nowy zapis oraz robi na koncie odpowiednie księgowanie.
Jeśli TW był podłożony przyciskiem (4), po wykonania poprawek możesz zapisać go w rejestrze przyciskiem "Zapisz poprawiony".
Przycisk "Zakończ bez zapisu" (7) zamyka operację bez zapisywania jakichkolwiek danych.
Czasami przyda się przycisk "Czyść", który usuwa dane z wszystkich zakładek.
Przed wywołaniem operacji "Tytuł wykonawczy" ustaw się na osobie, której on dotyczy. Po uruchomieniu operacji kliknij "podłóż" (4); Pojawi się poniższe okienko, w którym możesz kliknąć przycisk:
Jeżeli wciśniesz przycisk "zwykłe" (13), komputer:
Co następnie należy zrobić z w/w danymi ? Patrz rozdział "Osoby zobowiązane - Dane podkładane".
W zakładce "ustawienia" masz panel "podkładanie danych". Ustawiasz w nim, który adres ma być podłożony (15), gdy osoba, oprócz adresu zameldowania, ma też adres korespondencyjny i/lub zamieszkania.
Wybierasz także sposób analizy adresu (16), a konkretniej, ustalania nazwy miejscowości.
W momencie uruchamiania operacji, opisanej w tym podrozdziale, program podstawia pewne dane, nie związane z konkretnym zadłużeniem (np. dane wierzyciela). Jeśli chcesz je zmienić: