Czasami, to samo księgowanie, trzeba zrobić dodatkowo na innym koncie, w innej kartotece, wtedy przydaje się mechanizm "Przekierowania".
Podobną operacją jest "Przeksięgowanie", z tym że tam wszystko odbywa nie w trakcie, ale po zaksięgowaniu, czyli korzysta się tylko z wcześniej wykonanych księgowań.
Najpierw należy zdefiniować przekierowania operacją "Ustawienia/Przekierowania". Na przykładowym obrazku obok, w tabelce (1), widać dwa zdefiniowane przekierowania.
Jeżeli chcesz zmienić lub tylko zobaczyć ustawienia przekierowania, kliknij w nie dwa razy (patrz następny obrazek).
Przyciskami: (9) tworzysz nowe przekierowanie, (10) - usuwasz wybrane, (11) - wybrane przekierowanie ustawiasz jako domyślne (patrz następny podrozdział).
Symbol i nazwa przekierowania (2)(3) pokazywane są w tabelce (1). Symbol (2) powinien być krótki, ponieważ pojawia się do wyboru w okienku głównym, w dość wąskiej kolumnie.
W panelu (4) wybiera się kartotekę i dziennik, na którym ma być zrobione księgowanie.
Znacznik (5) ustawiasz, gdy trzeba zmienić stronę "przekierowanego" księgowania, z Wn na Ma lub odwrotnie. Znaczniki (6) - gdy w "przekierowanym" księgowanie należy powielić klasyfikację.
W tabelce (7) widać wszystkie konta kartoteki wybranej w panelu (4). Tu wskazuje się konto, na którym ma być księgowanie. Na przykładowym obrazku widać, że wybrano konto "998".
Jeżeli chcesz zapisać wprowadzone zmiany, kliknij "Zapisz" (8).
Zdefiniowane "Przekierowania", opisane w poprzednim podrozdziale, możesz wykorzystać podczas księgowania.
W kolumnie "PK" kliknij obok księgowania, które ma być przekierowane (12). Następnie, kliknij strzałeczkę, która się pojawi w tym polu. Zobaczysz listę z symbolami przekierowań do wyboru.
Jeżeli przyciskiem (11) ustawiłeś przekierowanie domyślne, wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Ctr-P.
Aby usunąć przekierowanie z wybranego księgowania, kliknij w nagłówek kolumny "PK" (13).