Inwentaryzacja cz.1

Przygotowania do inwentaryzacji rozpoczynamy przyciskiem (1) od wykasowania arkuszy spisowych z poprzedniej inwentaryzacji.

obraz

Aby założyć nowy arkusz spisowy, najpierw w okienku głównym, przy pomocy pól wyszukujących i przycisku "szukaj", wybierz pozycje, które mają się na nim znaleźć.

Wróć do operacji "Inwentaryzacja", podaj datę "stan na dzień" (2), kolejny "numer arkusza spisowego" (3) i kliknij "załóż" (4).

Nowo założony arkusz spisowy pojawi się w tabelce (5).

Możesz założyć dowolną ilość arkuszy spisowych np. dla każdego działu, referatu itp.

Przyciskiem (6) można usunąć arkusz wskazany w tabelce (5).

Przycisk (7) pokazuje niniejszą instrukcję.

Aby przejść do następnego etapu, czyli drukowania, nanoszenia stanów itd. najpierw wybierz arkusz w tabelce (5) i kliknij "wybierz" (8), lub po prostu kliknij dwa razy w wybrany arkusz w tabelce (5).

Teraz możesz przejść do zakładki "arkusz" (9).


obraz

Tabelka (1) pokazuje pozycje, które znajdą się na wybranym arkuszu spisowym.

Na tym etapie możesz modyfikować arkusz, usuwając z niego wybrane pozycje, lub dopisując nowe.

Jeżeli chcesz usunąć pozycję z arkusza, zaznacz ją w tabelce (10) i kliknij "edycja", lub po prostu kliknij w nią dwa razy w tabelce (10).


Pojawi się okienko edycyjne, w którym wystarczy wybrać opcję "nie podlega inwentaryzacji" (12) i wcisnąć "zapisz" (13).

obraz

W kolumnie (14) przy danej pozycji pojawi się "0", co oznacza, że nie należy do tego arkusza i przy następnym otwarciu już jej tu nie zobaczysz.

Możesz przenieść pozycję między arkuszami, w tym celu przełącznik (15) ustaw na "wszystkie podlegające inwentaryzacji". W tabeli (10) zobaczysz pozycje z wszystkich arkuszy. Kliknij dwa razy w wybraną i w okienku edycyjnym zmień numer arkusza (16).

Możesz dodać pozycję, która jeszcze nie jest na żadnym arkuszu. W tym celu przełącznik (15) ustaw na "wszystkie pozycje". Kliknij dwa razy w wybraną pozycję; W okienku edycyjnym wpisz numer arkusza (16) a przełącznik (12) ustaw na "inwentaryzowane, ilość niepotwierdzona".

Można to zrobić prościej, klikając dwa razy w kolumnę (14), tak aby pojawiło się w niej "1".

Przyciskiem "ustaw wszystkie" (17) możesz ustawić kolumnę (14) wszystkim pozycjom widocznych w tabelce (10).

Arkusz spisowy wydrukujesz klikając przycisk (16). UWAGA !. Znajdą się na nim wszystkie pozycje widoczne w tabeli (10), więc najpierw sprawdź ustawienie przełącznika (15).

Nanoszenie stanów z natury opiszemy w następnej części.