Zebraliśmy tu opisy operacji, które nie zostały przedstawione w odrębnych rozdziałach.
Wszystko odbywa się jak po kliknięciu "KSIĘGUJ". Program pokaże komunikaty identyczne, jak przy normalnym księgowaniu, ale nie zaksięguje dokumentu, nawet jeśli wszystko jest w porządku.
W ten sposób, jeszcze przed próbą zaksięgowania dokumentu, możesz zobaczyć, jakie są ewentualne zastrzeżenia do tego dokumentu.
Jak zwykle, w okienku głównym wpisujesz kolejny dokument do zaksięgowania, klikasz "KSIĘGUJ"; program zleca zaksięgowanie dokumentu w bazie danych i usuwa go z okienka głównego, przygotowując miejsce dla następnego dokumentu.
Na szczęście bardzo rzadko zdarza się, że zaksięgowanie dokumentu w bazie danych nie dochodzi do skutku. (Przyczyną może być awaria zasilania, sieci itp.) W efekcie księgowanego dokumentu nie masz ani w okienku głównym ani w KARTOTECE KONT, a przypuśćmy, że dokument miał kilkadziesiąt lub kilkaset księgowań !!!.
Jeżeli po nim nie księgowałeś innych dokumentów, ratunkiem jest operacja "Odtwórz ostatnie księgowanie", która w okienku głównym odtworzy ostatnio księgowany dokumentu.
Z księgowań usuwa wszystkie kwoty Wn/Ma (1).
Można z niej skorzystać, jeżeli w tabelce ustawisz parami księgowania Wn/Ma tej samej kwoty (jak na wyżej pokazanym obrazku). Wystarczy wtedy wpisać kwoty "Wn", a operacja "Uzupełnij kwoty" dopisze kwoty "Ma".
Z tabelki usuwa usuwa wszystkie księgowania.
Z księgowań usuwa wszystkie klasyfikacje budżetowe (2).
Operacja którą możesz przenumerować Lp. (3) na różne sposoby.