Ilościowo-wartościowe zestawienie przypisów

Zestawienie to pokazuje, ilu jest np. podatników płacących podatek od nieruchomości albo podatników płacących podatek w zadanym przedziale kwot oraz jaka jest kwota tego podatku.

obraz

Program analizuje tylko konta wybrane w okienku głównym.

Jeżeli w pole (1) wpiszesz "pp", komputer wybierze dokumenty "pp", "ppd" i wszystkie które mają "pp" w symbolu dokumentu.

Jeżeli chcesz badać tylko "pp" (bez "ppd" itp.), w pole (1) wpisz "&pp".

W pola (2) wpisz symbole należności, które cię interesują. Jeśli np. wpiszesz "pr", program będzie analizował przypisy z symbolami należności zaczynającymi się na "pr". W efekcie dowiesz się ilu jest podatników płacących podatek rolny.

Program wybierze przypisy z okresu zadanego w polach (3). Możesz także w polach (4) określić zakres kwotowy badanych przypisów.

W pole (5) wpisujesz nagłówek wydruku i na koniec klikasz (6).obraz

Na obrazku obok pokazano przykładowy wydruk dla w/w ustawień.

Wynika z niego, że jest dwóch podatników płacących tylko podatek rolny w kwocie 1212 zł, jeden podatnik płacący tylko podatek od nieruchomości w kwocie 327 zł oraz dwóch podatników płacących podatek rolny i od nieruchomości w kwocie 1843.

obraz

Jeżeli w polach (2) wpiszesz tylko "pn", uzyskasz zestawienie jak na obrazku obok.

Wynika z niego, że jest trzech podatników płacących podatek od nieruchomości w kwocie 1986 zł. Mogą to być podatnicy płacący tylko podatek od nieruchomości i tacy, którzy płacą podatek od nieruchomości wraz z innymi podatkami.