KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to rządowa platforma umożliwiająca wystawianie, otrzymywanie i przechowywanie faktur.
W sposobie działania KSeF przypomina pocztę e-mail. Sprzedawca wysyła faktury w postaci elektronicznej do KSeF (rolę adresu pełni NIP). Nabywca/Odbiorca może je oglądać, ewentualnie wydrukować.
W każdej chwili możesz przeglądać wszystkie wystawione przez siebie faktury (sprzedaż), a także faktury otrzymane (zakupy).
Zalety - nie musisz:
Niestety są też pewne utrudnienia.
Głównymi elementami rządowej platformy KSeF są:
Fakturę możesz wystawić w "Aplikacji KSeF", która dość przejrzyście prowadzi Cię przez wszystkie etapy; ale przy większej ilości faktur, wpisywanie wszystkich nazw, adresów, NIP-ów itd. jest bardzo kłopotliwe i narażone na pomyłki.
Nasz program zrobi to szybko i sprawnie, podkładając wszystkie potrzebne dane.
Stworzyliśmy moduł "KSeF", aby zintegrować nasze programy z rządową platformą KSeF. Zintegrowane programy same wymieniają między sobą odpowiednie informacje, czyli przekazanie do KSeF wystawianej faktury nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych czynności.
Moduł "KSeF" nie jest osobnym programem, jest modułem, który współpracuje z różnymi naszymi programami;
Jeśli program używa modułu "KSeF", w głównym menu ma blok operacji "KSeF",
Więcej na temat modułu KSeF przeczytasz w kolejnych rozdziałach.